VALİDEN EMLAKÇILARA ZİYARET

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Emlakçılar Odası Başkan ve yönetimini ziyaret ederek, rekabet ve faaliyet alanlarındaki istek ve dileklerini dinledi.
Bu haber 2017-01-04 06:38:53 eklenmiş ve 210 kez görüntülenmiştir.

Ziyarette,  Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, Emlakçılar Odası Başkan Yardımcısı Fuat Özdağ ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılanan Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, emlakçılarla kahvaltıda bir araya geldi.

 

 

Valimizin Fikirleri Çok Önemli

 

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin   “Sayın Valim bizleri ziyaret ederek, onur verdi. Kendilerine ilk önce hoş geldiniz diyorum. Sayın Valimizden Allah razı olsun, odamızın kuruluşu ve seçimden sonraki 4 ay boyunca bize maddi manevi pek çok desteği oldu. Valiliğin fiziki desteği ve enerjisi de her zaman bizlere kuvvet vermiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum.  Kocaeli’nde kurulan Emlakçılar Odası Büyükşehir yasasıyla kurulduğundan dolayı 12 ilçeyi kapsıyor, buradaki yönetici arkadaşlarımızda 12 İlçeden gelmektedir. Odamızın sistemli çalışabilmesi için Valimizin de fikirlerini beğendiğimizden dolayı, Valimizin öngörüleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Her İlçede 9 tane komisyon üyesi kurduk. Olaya hakim olabilmek için bu komisyon üyeleri, İlçelerdeki yöneticilerimiz, yani ilçe başkanlarımız, o ilçede her ay 9 tane komisyonuyla toplantı yaparak ve her komisyon her 12 İlçeden merkezde burada toplanarak Başkanlar vasıtası ile toplantılarını yapmaktadır. Amacımız; Kocaeli’yi, Emlak Odasında birlikte yönetmektir.” diyerek, Vali Güzeloğlu’na teşekkürlerini sundu.

 

Yakından Takip Ediyorum, yanınızdayım

 

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise Pekin ve yönetimine teşekkür ederek konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle Değerli Emlak Odası Yönetimine misafir olmaktan mutluluk duyuyorum. Emlakçılar Odamız İlimizde en yeni kurulan, ama giderek alanında ve konumunda sadece ilimiz için değil Türkiye açısından da örnek olacak başarılı çalışmalar yapan, böylesi bir gücü, böylesi bir birikimi bünyesinde barındıran, kuruluş ve kuruluşundan bu güne kadar ki süre çok kısa olmasına rağmen İl düzeyinde ve özellikle sektörel düzeyde önemli çalışmaları ve projeleri var. Öncelikle odamızı tebrik ediyorum.  Yönetim kavramı içerisinde Kocaeli’mizdeki tüm sivil toplum kuruluşlarımız, odalar, birlikler bu anlamdaki gönüllü teşekküller dahil bizim yönetim paydaşlarımız. Kocaeli insanına hizmet verirken, Kocaeli’yi geleceğe taşırken bütün bu kurumsal yapıların bize aktaracakları, paylaşacakları ve görüş önerileri ile yönetim açısından sunacakları çok değerli. Bu perspektifte il genelinde, hem ilçe bazında, hem sektör bazında, hem esnaf ve esnaf kavramı içerisindeki odalarımız bazında yoğun bir ilişkimiz sürüyor. Bu buluşmalar insanımıza hizmet noktasında bizim açımızdan değer verdiğimiz karşılıklı görüş, fikir ve önerilerimizi paylaştığımız önemli buluşmalardır. Bu açıdan bugünkü buluşmamızda emlakçılar Odamızın üzerinden ilimizin genel olarak değerlendirilmesi, insanımızın yaşam kalitesinin iyileştirilmesi, merkezi ve yerel ölçekteki alınan kararlara bağlı olarak odamızın önerileri doğrultusunda en iyisini daha iyisini nasıl gerçekleştirebiliriz düşüncesi amacını taşımaktadır. 

 

Kocaeli’miz büyüyen gelişen ve gelişmesi devam eden bir büyükşehirdir. Kocaeli, her yıl iç göç hareketi ile yaşam açısından yoğunlaşmakta, bunun dışında hareketli nüfusta; ticari, sanayi ve ulaşım aktiviteleri perspektifinde baktığımız zaman, bir gün içinde en az 2 buçuk milyon insana hizmet sunan ve bu hareket ve devrimi devam eden bir büyükşehirdir. Tapu ve mimari planlamayı yerel ölçekte belediyelerimizden başlayarak çok yoğun bir çalışma gerektiriyor. Yaşam gerekleri açısından yapı denetimi perspektifinde depreme dayalı riskleri de içeren bir bakış açısı zorunluluğumuz var. İnşallah restore edildikten sonra Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın hizmet ve eğitim binası olarak tahsis edilen, tarihi değeri ve kenti temsil özelliği olan bir tarihi yapıda bir sonraki buluşmamızı yaparız” 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
batiyakasihaber.com
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 batiyakasihaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA