ARDA/FED ARDAHANLILARI GEBZE'DE BİR ARAYA GETİRDİ..

Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve çatısı altında bir çok Ardahan Derneğinin bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu yılın ilk etkinliğini bir çok Ardahanlının yaşadığı Gebze'de gerçekleştirdi.
Bu haber 2017-01-08 09:28:36 eklenmiş ve 418 kez görüntülenmiştir.

Daha önce İstanbul, Ardahan, Göle, Ankara ve İzmir'de düzenledikleri toplantılarla Ardahanlıları bir araya getiren ARDA/FED'in Gebze Toplantısı yoğun kar yağışı ve yolların buzlanmasına rağmen ilgi bir hayli büyüktü.

Son bir yıl içinde İstanbul'da Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası, AK Parti, CHP ve MHP İstanbul İl Başkanlıklarını ziyaretlerinin yanı sıra İstanbul'un 9 ilçesinde toplantılar düzenleyen, İstanbul'un ilçelerinde yeni Ardahan Dernekleri kurduran, kurulu dernekleri federasyona katan, 'Ardahanlılar İstanbul'da Top Koşturuyor' adlı bir turnuva düzenleyen, bir toplantısını yaptığı Ankara'da Ardahan'ın Posof Türkgözü ve Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılan Gürcistan Büyükelçisini  ziyaret eden ARDA/FED'in Gebze toplantısının sonucunda 'Gebze Ardahan Derneği' nin kurulması için çalışma kararına varıldı.

 

**GEBZE ARDAHAN  DENEĞİ İÇİN İLK ADIM..

 

Başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi Oluşturma' iddiasında bulunan ve bu yönde bir çok toplantı düzenleyen Ardahan Dernekler Federasyonu nüfusunun büyük bölümünün Ardahanlı olduğu Gebze'de de bir Ardahan Derneği kurulması gerektiğine dikkat çekti.

Yoğun bir katılımın olduğu ve Gebze Ardahan Derneği' için ilk adımın atıldığı toplantıya bir çok Ardahanlı siyasi, iş adamı, iş kadını, sanayici ve bürokrat katıldı.

 

**KAI'LER ARDAHAN'I GÖLGELİYOR..

 

Gebze Holiday Hotel'de düzenlenen ve yaklaşık 50 Ardahanlının katıldığı 'ARDA/FED Gebze Toplantısı' nı organize eden ARDA/FED Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada neden Ardahan Lobisine ihtiyaç duyulduğunu anlatırken Ardahan'ın Türkiye'nin 75 plakalı, Kafkaslara ve Karadeniz'e açılan önemli bir serhat kenti olduğunu anacak başta KAI adı altında sözde bölge dernekleri ve siyasilerin olmak üzere Ardahanlının önünü kesen diaspoarasının Ardahan'ın adını gölgelediğini ve Ardahanlıların siyasette, ticarette ki başarısına engel olduğuna dikkat çekerek, Kars-Ardahan-Iğdır denen dernekleri ret ettiklerini ve tüm Ardahanlıların Ardahan adını taşıyan derneklerde bir araya gelmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

**ARDAHANLILAR:BİZDE VARIZ DEMELİYİZ..

 

Gebze MUSİAD Şube Başkanı Nihat Yıldırım'ın konuk misafir olduğu, Ardahanlı İşadamı Ahmet Subaşı, Ataman Özgür, Göksel Karakurt, Ensar öğüt, Ali Rıza Nasıroğlu'nun sponsorluğunu yaptığı, CHP Gebze Belediye Meclis Üyesi Dilek Tan, Bülent Kömürcü, Güven Kotan, Çiller Boylu'nun yardım ettikleri kahvaltılı toplantısına katılan katılımcıların tek tek söz alarak kendilerini tanıttıktan sonra tüm yurtta olduğu gibi Gebze'de Ardahanlıların var olduğunu hissettirmesinin zamanının gelip, geçtiğini belirtikleri konuşmalarında, 'ARDA/FED'in bu toplantısının, 'Gebze'de Biz Ardahanlılar da Varız' demesi gerektiğinin ilk adımı olarak algıladıklarını ve kurulması gereken Ardahan Derneği için kendilerine düşen göreve hazır olduklarını belirttiler.

Balçeşme Dernek Başkanı İsrafil Karakurt, Ahmet Kotan, Olgun Ertunç Erçelik, Kezban Ay Şenlik, Gökhan Orhan, Yılmaz Aydemir, Çoşkun  Dursunoğlu, Öztürk Dursun, Baykal Kaya, Mehmet Kaya, Nevzat Aytekin, Yavuz Dursun, Fuat Kaya, Adem Kılıç, Aydın Işık, Bülent Kömürcü, Fedai Savaş, Halim Ceylan, Fuat Azeri,Zeynel Karadağ, Lokman Bavaş, Mehmet Yıldız, Yaver Karabağ, Engin Zengin, Bedirhan Morkoç, Orhan Kaya, Feridun Mamo, Niyazi Kotan, Erkan Saltaş, Seçkğn Aydın, Murat Fidan, Name Fidan, Kadir Avşar, Hamdi Konukseven, Erhan Uğurlu, Bolkan Uğurlu, Metin Uğurlu, Mustafa Uğurlu, Özden Demirci, Olcay Öğüt, Mutlu Orhan'ın katıldığı toplantıyı Ardahanlı Gazeteciler Bülent Kömürcü, Hasan Tik ve Özden Demirci takip ettiler.

Katılımcıların toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulan toplantıya katılan, birçok nedenle katılamayanlara ARDA/FED yönetimi adına tek tek teşekkür eden ARDA/FED Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz bundan sonraki hedeflerinin Sarıyer ve Bursa'da birer toplantı düzenlemek olduğunu belirtti.

ETİKETLER : ardafed gebze toplanti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
batiyakasihaber.com
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 batiyakasihaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA